תשובותלשאלות נפוצות

 הבנקאות הפתוחה היא יוזמה חדשה בישראל המעוררת שאלות רבות. כאן ריכזנו בשבילכם תשובות לשאלות נפוצות בנושא. אם לא מצאתם תשובה לשאלה שלכם, תוכלו לפנות אלינו ונשמח לעזור.

בנקאות פתוחה היא יוזמה חדשנית בישראל שמאפשרת ללקוחות הבנק לשתף את המידע הפיננסי שלהם עם חברות חיצוניות בצורה מאובטחת ונגישה. הסטנדרט החדש מאפשר לחברות לגשת לחשבון הבנק של הלקוח, בהסכמתו, ולהציע לו שירותים בנקאיים המותאמים למידע הפיננסי של הלקוח.

להנחיות בנק ישראל >

 

פלטפורמת הבנקאות הפתוחה שלנו מאפשרת לחברות חיצוניות להציע ללקוחותינו שירותים, שיתבססו על קבלת מידע פיננסי מחשבון הלקוח, בהתאם לסטנדרט שמפרסם ומעדכן בנק ישראל. חברות בעלות אישור מבנק ישראל יוכלו להשתמש בממשקי ה- API המאובטחים שלנו לצורך קבלת מידע מחשבון הלקוח.

למידע נוסף על הבנקאות הפתוחה בבנק ירושלים >

פורטל המפתחים מיועד לחברות, עסקים וסטארטאפים, שמעוניינים לפתח מוצרים ושירותים חדשניים עבור לקוחות הבנק, או עבור חברות שמעוניינות לייעל תהליכי עבודה פנימיים תוך יצירת ממשק ישיר לחשבונן בבנק.
חברות שברשותן תעודות שהונפקו ע"י בנק ישראל, יוכלו ליהנות מגישה לשירותי ה- API ולקבל מידע בהתאם לרגולציה.
בשלב זה השירות ניתן לחברות בלבד ולא למפתחים בודדים.

ממשק API בבנקאות פתוחה חושף סוגים שונים של מידעים ומאפשר ביצוע פעולות כמו תשלומים, מידע על חשבונות וכדומה לחברה החיצונית.
מבנה הנתונים ב API's וישויות המידע הוגדרו בהתאם להוראת PSD2.
בשלב זה קטוגריית ה API הפעילה בבנק ירושלים היא מידע על חשבונות בלבד. קטגורייה זו מאפשרת גישה לקבלת פרטי חשבונות עו"ש, יתרות ותנועות.

בשלב זה בבנק ירושלים פעילה קטגוריית מידע על חשבונות עו"ש המאפשרת גישה לפרטי חשבונות, יתרות ותנועות. קטגוריות נוספות כגון: ביצוע תשלומים, מידע על כרטיסי אשראי וכדומה אינן פעילות.

לקטלוג ה API שלנו >

כדי לקבל גישה למידע פונים לבנק ישראל לקבלת תעודות ועוברים תהליך אישור הסכמה עם הלקוח ועם הבנק. בסוף התהליך מקבלים גישה ופונים לאחד ה API's.

להנחיות המפורטות >

בשלב זה השירות אינו כרוך בתשלום, לא מצד החברה המפתחת ולא מצד לקוחות הבנק.

הסביבות זהות לחלוטין מבחינת המבנה והשירותים הניתנים בכל סביבה. השוני בין הסביבות מתבטא בנתונים בלבד. המידע שבסביבת ה- Sandbox הינו פיקטיבי ומיועד לצורך התנסות בשלבי הפיתוח בלבד.

    

 

לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies כדי לספק לך חווית גלישה טובה יותר.
למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות